Uncategorized

V Bieg w Hucie

Za nami V Charytatywny Bieg Mikołajkowy dla Specjalnego Ośrodka w Hucie koło Lipska.

To już tradycja, że na początku grudnia na terenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu w Hucie odbywa się wielka impreza charytatywna, której współorganizatorem jest Fundacja Follow Me. W tym roku odbyła się piąta edycja Charytatywnego Biegu Mikołajkowego. W wydarzeniu uczestniczyło mnóstwo osób z całego powiatu lipskiego i nie tylko. Hasłem wydarzenia było „Światło płynące z serca”.

Celem tego wydarzenia była zbiórka funduszy na budowę ekologiczne oświetlenia LED-owego, które rozświetli Terapeutyczny Ogród Zmysłów, gdzie dzieci nie tylko za dnia, ale i wieczorową porą będą mogły spędzać swój wolny czas, rehabilitować się i rozwijać.

Jako współorganizatorzy zadbaliśmy o mnóstwo atrakcji. Głównym z nich był oczywiście bieg, który w tym roku odbył się na różnych dystansach, by zaangażować jak największą ilość osób niezależnie od poziomu zaawansowania sportowego. Na mecie na dzieci biorące udział w biegach czekał prawdziwy Święty Mikołaj, który rozdawał dzieciom ufundowane przez naszą fundację paczki.

Gościem specjalnym i jednocześnie patronem tegorocznego biegu był, sprinter, srebrny medalista olimpijski w sztafecie 4 x 100 metrów, także mistrz Europy w tej specjalności, pięciokrotny halowy mistrz Europy, a także Kawaler Orderu Uśmiechu Marian Woronin.

Oprócz biegu odbył się też kiermasz z przeróżnymi wyrobami przekazanymi przez lokalnych przedsiębiorców, twórców regionalnych, artystów i innych. Nie mogło też zabraknąć licytacji. Dochód, zarówno z kiermaszu, jak i licytacji w całości przekazany został na główny cel imprezy.

Wielką niespodzianką dla wszystkich zebranych był koncert zespołu Playboys.

Co prawda V edycja Charytatywnego Biegu Mikołajkowego w Hucie koło Lipska już za nami, ale nasza akcja nadal trwa!
Nadal na potrzeby dzieci ze Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Hucie prowadzimy zbiórkę pieniężną na portalu zrzutka.pl

GALERIA 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *