Uncategorized

Zbiórka dla Ukrainy

W związku z działaniami wojennymi prowadzonymi na terenie Ukrainy, jak również z faktem, że poszkodowane w konflikcie ukraińsko-rosyjskim są dzieci, z inicjatywy dyrektora SPZZOZ w Zwoleniu pana Zbigniewa Młynka i pracowników SPZZOZ Fundacja follow Me w okresie od grudnia2022 r. do lutego 2023 r prowadziła zbiórkę pieniężną i rzeczową która będzie odpowiedzią na ich potrzeby.

Akcja została ogłoszona pod hasłem „Dzieci powiatu zwoleńskiego dla dzieci z Ukrainy”

Do akcji przyłączyli się też wolontariusze z Zespół Szkół Rolniczo – Technicznych w Zwoleniu , Publiczna Szkoła Podstawowa w Zwoleniu, Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego Zwoleń, instytucje i Mieszkańcy gminy Zwoleń, Mieszkańcy Gminy Kazanów, Policzna i Gmina Tczów.
W trakcie akcji prowadzona była zbiórka pieniężna do puszek prowadzona w różnych instytucjachna terenie powiatu zwoleńskiego oraz zbiórka rzeczowa w sklepach i marketach na terenie Zwolenia.

Dzięki tej akcji udało się zebrać słodycze, zabawki, przybory papiernicze i pieniądze, za które dokupiono kolorowanki, gry, puzzle i artykuły rysunkowe.  Nawiązaliśmy również współpracę z fundacją IN Need z Lublina, która wsparła nas w przekazaniu darów dla dzieci .Pracownicy SPZZOZ w Zwoleniu spakowali i dostarczyli wszystkie dary do magazynu Fundacji InNeed w Lublinie, z pomocą której dary trafiły do dzieci w Ukrainie.

 

GALERIA 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *