Iwona Paszkiewicz – Prezes Fundacji follow Me otrzymała Odznakę Honorową

Iwona Paszkiewicz – Prezes Fundacji followMe otrzymała Odznakę Honorową

W dniach 18 – 20 maja 2018 odbył się w Lipsku i w Hucie XIV Zlot Szkół i Placówek imienia Kawalerów Orderu Uśmiechu. Jerzy Owsiak odebrał Order Uśmiechu w Lipsku z okazji 50-lecia istnienia tego odznaczenia. Był też Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka. 


Iwona Paszkiewicz
– Prezes Fundacji follow Me otrzymała Odznakę Honorową za zasługi w działalności na rzecz upowszechniania i ochrony praw dziecka nadaną przez Rzecznika Praw Dziecka Pana Marka Michalaka. Otrzymane odznaczenie jest zaszczytnym wyróżnieniem. To nagroda, ale jednocześnie zobowiązanie do podejmowania kolejnych działań i nieustannej pracy.

          Na zaproszenie dyrektora, nauczycieli oraz uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Hucie na Zlot przybyli przedstawiciele 19 placówek z całej Polski oraz Kawalerowie Orderu Uśmiechu. Po Mszy Św. w Kościele parafialnym pw. Św. Trójcy w Lipsku, której przewodniczył ks. bp Antoni Długosz, odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia Zlotu.

W Lipskim Centrum Kultury program artystyczny zaprezentowały poszczególne szkoły i placówki. Rzecznik Praw Dziecka udekorował Odznaką Honorową Za Zasługi Ochrony Praw Dziecka INFANTIS DIGNITATIS DEFENSORI – osoby indywidualne oraz szczególnie zasłużone placówki.

          Następna część zlotu odbyła się w Ośrodku w Hucie, gdzie Rzecznik Praw Dziecka wraz z Janiną Zgrzembską – córką Ireny Sendlerowej, dziećmi ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego i Tadeuszem Kosińskim odsłonił tablicę poświęconą Irenie Sendlerowej. Po uroczystym odsłonięciu tablicy nastał czas na spotkanie z Anną Czerwińską-Rydel, autorką książki „Listy w butelce. Opowieść o Irenie Sendlerowej”, a następnie rozmowy z przybyłymi na Zlot Kawalerami Orderu Uśmiechu. Pierwszy dzień Zlotu zakończył program „Pogodny wieczór”, czyli atrakcje artystyczno-kulturalne na terenie Ośrodka.

          Sobotnie przedpołudnie uczniowie i podopieczni szkół i placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu spędzili w Parku Jurajskim w Bałtowie, natomiast później odbyło się spotkanie z Renatą Piątkowską – autorką książki „Nigdy tego nie zapomnę” o papieżu Franciszku.

To był wspaniały czas, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci.