Konferencja za nami

Konferencja
"Autyzm - wyzwanie współczesnej rodziny "
za nami!

      13 grudnia wspólnie z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Zwoleniu zorganizowaliśmy konferencję dla rodziców i opiekunów dzieci autystycznych, której celem było uświadomienie uczestnikom konferencji jak nawiązywać i podtrzymywać relacje z autystycznym dzieckiem. 

Podczas konferencji mogliśmy gościć Dr Annę Prokopiak – Prezes Fundacji ALPHA w Lublinie, która wygłosiła wykład na temat „Dziecko z autyzmem w rodzinie. Jak rozwijać relacje pomiędzy członkami rodziny?”. Blisko 100 osób zarówno rodziców jak i specjalistów pracujących z dziećmi z autyzmem poszerzyło swoją wiedzę pod okiem naszego eksperta. 

       Dziękujemy wszystkim za obecność i serdecznie zapraszamy na nasze kolejne konferencje!

        Przedstawiamy Państwu rozmowę prezes naszej fundacji Iwony Paszkiewicz z ekspertem – dr Anną Prokopiak. 

Pani Anna jest dyplomowanym nauczycielem, adiunktem w Instytucie Psychologii na UMCS w Lublinie. Zawodowo spełnia się jako osoba uświadamiająca innych o metodyce wychowania i nauczania osób upośledzonych umysłowo w stopniu umiarkowanym i znacznym.

           Fundacja ALPHA, której Pani Anna jest prezesem zajmuje się osobami chorującymi na autyzm. W jej ramach działa Centrum Terapii Autyzmu, które diagnozuje i prowadzi terapie dzieci z autyzmem i pokrewnymi całościowymi zaburzeniami rozwoju.
Centrum ma obecnie pod swoją opieką ponad 400 rodzin. Cieszymy się, że tak zaangażowana i doświadczona osoba mogła i chciała podzielić się z nami swoją wiedzą i poświęciła nam swój czas. 

Dziękujemy!