#ratujmykażdyoddech

Mini kurs pierwszej pomocy w ramach akcji #ratujmykażdyoddech przygotowany przez Ratowników Medycznych z Pogotowia Ratunkowego w Zwoleniu, Fundację follow Me oraz Związek Przedsiębiorców dla Biznesu.

Akcja ma na celu zbiórkę pieniędzy potrzebnych na zakup respiratora niezbędnego do ratowania życia osób chorych w czasie pandemii COVID-19 oraz po jej zakończeniu. Nagrania w tym kursie mają przypomnieć podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej i nie zastępują pełnego kursu pierwszej pomocy, w którym ratownicy przez wiele godzin uczą zasad ratowania życia. Tutaj przedstawiamy Państwu sytuacje, z punktu widzenia przechodnia nie będącego wykwalifikowanym ratownikiem medycznym. Z takim nastawieniem kierujemy do Państwa najbardziej podstawową wiedzę, która może uratować komuś życie. Zachęcamy do udziału w zbiórce i szerszego zapoznania się z tematem udzielania pierwszej pomocy.

DOCHÓD Z ZAKUPU MINI KURSU PIERWSZEJ POMOCY W CAŁOŚCI ZOSTANIE PRZEKAZANY NA ZBIÓRKĘ na rzecz RESPIRATORA i dwóch defibrylatorów dla zwoleńskiego Pogotowia Ratunkowego i Szpitala.

Koszt kursu: 30 zł

Fundacja follow Me oraz Pogotowie Ratunkowe w Zwoleniu składają serdeczne podziękowania Panu Jeremiaszowi Neomorales, który nagrał i zmontował cały kurs oraz Panu Krzysztofowi Skrzypek, który wsparł nas w nagraniu kursu jako lektor.