Sala doświadczeń

To dzięki Wam powstaje Sala Doświadczania Świata

         To dzięki Wam powstaje Sala Doświadczania Świata w Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Hucie 🤩 Dzięki Waszym głosom w plebiscycie Lokalni Herosi, który realizowaliśmy razem z Delikatesy Centrum Zwoleń zdobyliśmy 10 000 zł, które przeznaczyliśmy na stworzenie SDS.

Cieszymy się ogromnie, bo do Ośrodka zostały dostarczone urządzenia, w które Sala zostanie wyposażona 🤩 ❤️ 😍 

Są to:

 

  • Interaktywna kolumna wodna. Dostarcza silnych wrażeń wzrokowych (poruszające się w kolumnie zmieniające kolor bąbelki), dotykowych (wibracje towarzyszące wydzielaniu się bąbelków), słuchowych (specyficzny dźwięk włączonej kolumny i bulgoczącej wody). Umożliwiają koncentrację uwagi oraz doskonalą umiejętność wodzenia wzrokiem.
  • Projektor przestrzenny, tarcze, wkłady olejowe, slajdy bajkowe i wkłady graficzne. Jego podstawowym celem jest uwrażliwianie zmysłu wzroku na bodźce wizualne, koncentrowanie uwagi dziecka na zmieniające się na ścianie barwach i obrazach, rozwijanie kontroli nad pracą oczu, wyrabianie celowego spojrzenia w określone miejsce, umiejętności wodzenia wzrokiem za poruszającymi się obrazami.
  • Magiczna kula. Dostarcza silnych wrażeń wzrokowych poprzez zmieniające się kolory. Wzbudza zainteresowanie oraz chęć do działania, dotykania, chwytania.
  • Sensoryczne piłeczki świecące. Pobudzają zmysł wzroku, sprzyjają gromadzeniu nowych doświadczeń z zakresu percepcji wzrokowej. Usprawniają ruchy rąk, kształtują koordynację wzrokowo-ruchową.
  • Sensoryczne piłeczki świecące. Pobudzają zmysł wzroku, sprzyjają gromadzeniu nowych doświadczeń z zakresu percepcji wzrokowej. Usprawniają ruchy rąk, kształtują koordynację wzrokowo-ruchową.

         Sala Doświadczania świata jest to miejsce, które pozwala w sposób innowacyjny i ciekawy stymulować zmysły niepełnosprawnych dzieci i młodzieży. Naszym celem jest stworzenie przyjaznego pomieszczenia, tworząc w ten sposób poczucie bezpieczeństwa i zaniku strachu ❤️ ❤️ ❤️

Kochani bądźcie z nami, bo już niebawem pokażemy Wam efekt końcowy, który na pewno będzie efektem WOW 🤩

Ty też możesz zostać Przyjacielem Dzieci!

 

Przekaż swój 1% na Fundację follow Me ❤️

KRS: 0000603681
Cel szczegółowy 1% “Terapeutyczny Ogród Zmysłów”.