W sobotę, 31 maja, plac przy Lobo Garage w Zwoleniu tętnił życiem – wszystko za sprawą festynu z okazji Dnia Dziecka, zorganizowanego przez fundację Follow Me. Wydarzenie, wspierane przez lokalne władze i instytucje, zgromadziło setki rodzin, które wspólnie świętowały ten wyjątkowy dzień.
Program dnia był bardzo bogaty i dopasowany do potrzeb zarówno dzieci, jak i rodziców. Maluchy mogły korzystać z dmuchańców, malowania twarzy, bańkowych atrakcji, zabaw z animatorami oraz konkursów z nagrodami. Animatorzy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Hucie zadbali o to, by każdy znalazł coś dla siebie, niezależnie od wieku.
Wydarzenie miało także walor edukacyjny – pokazy ratownictwa drogowego uczyły dzieci zasad bezpieczeństwa, a loty widokowe helikopterem rozbudzały wyobraźnię i ciekawość świata. Na scenie zaprezentowały się dziecięce i młodzieżowe grupy taneczne z Domu Kultury w Zwoleniu, a zespół BRYLANT zapewnił muzyczną oprawę całego wydarzenia.
Całość dopełniły food trucki, które serwowały smaczne przekąski i napoje. Wspólna zabawa, integracja i edukacja sprawiły, że ten Dzień Dziecka na długo pozostanie w pamięci uczestników.
W trakcie wydarzenia zbierane były środki na leczenie i rehabilitację Marcela Stępnia, mieszkańca naszego regionu, który zmaga się z wieloma chorobami.
Organizatorem wydarzenia była fundacja follow Me we współpracy z markami z grupy Lobo, Urzędem Miasta i Gminy Zwoleń oraz Starostwem Powiatowym w Zwoleniu. Partnerem Dnia Dziecka był Samorząd Województwa Mazowieckiego.






